Skip to content

Biografia dr Harolda J. Kristal

Written by

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Harold J. Kristal ukończył uniwersytet Minnesota School of Dentistry w 1947r., uzyskując dyplom z dentystyki. Po wyjeździe do Kalifornii,wstąpił do marynarki wojennej, pracując przez rok jako dentysta. Następniezostał przeniesiony na dwa lata do lotnictwa wojskowego, uzyskując stopień kapitana. Do roku 1993 prowadził prywatną praktykę w Richmond i Point Richmond w Kalifornii.  Przez 48 lat był członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Dentystycznego, członkiem naukowym Amerykańskiego Instytutu Biologii Jamy Ustnej, pełnił tez funkcje prezesa Contra Costa Dental Association.  Podczas prowadzenia praktyki lekarskiej przez te wszystkielata dr Kristal zaczął kwestionować wykorzystanie rtęci w amalgamatach dentystycznych, jak również bezpieczeństwo dla zdrowia innych procedur wykorzystywanych powszechnie w praktyce dentystycznej. Stal się jednym z pionierów nowego  holistycznego ruchu w dentystyce.

Początek badań nad metabolizmem

W latach 1983-1989 był prezesem Uniwersyteckiego Klubu Dentystyki Holistycznej (University of California Holistic Dental Study Club). W czasie tym organizował wykłady dla naukowej grupy, zapraszając wielu czołowych prominentów alternatywnej medycyny, m.in.  takie sławy, jak: John R. Lee- M.D., Parris Kidd – Ph.D., Michael Rosenbaum – M.D. i Jeffrey Bland – Ph.D. W tym czasie również organizował dwudniowe seminaria na temat dietetyki, podróżując od Hawajów po Nowy Jork. Również często występował gościnnie jako mówca w programie Dr  Jeffrey’a  Bland’s, omawiając nowości badań nad metabolizmem. Przez cały ten okres dr  Kristal był przekonany,że istnieje bezpośredni związek pomiędzy zdrowiem jamy ustnej  i zdrowiem całego organizmu, jak również pomiędzy  prawidłowym odżywianiem i całokształtem  zdrowia. Pracując jako dentysta, włączył do swej praktyki konsultacje dietetyczne, eksperymentując przez lata z różnymi systemami dietetycznymi. W 1993 przeszedł na emeryturę i zajął się całkowicie dietetyką. Przez kilka lat współpracował ściśle z Williamem Wolcottem, twórcą zintegrowanej metody typowania metabolicznego.

Przełomowa metoda typowania metabolicznego

Dr Kristal opracował metodę testowania możliwą do przeprowadzenia w biurze czy domu pacjenta, dającą wiarygodne wyniki. Dr Kristal prowadzi do dzisiaj bardzo popularną Przychodnię Typowania Metabolicznego w San Rafael w Kalifornii. Równocześnie przeprowadza kilka razy w roku seminaria szkoleniowe dla zainteresowanych typowaniem metabolicznym  w USA i w Europie. Jest częstym gościem programów radiowych i telewizyjnych, propagującym  dietę metaboliczna. Opublikował tez liczne artykuły na temat odżywiania i dietymetabolicznej m.in. w „Townsend Letters” –  periodyku dla lekarzy medycyny niekonwencjonalnej.

Previous article

Jak działa kwas chlorogenowy?

Next article

CO TO JEST PRZEZIĘBIENIE I GRYPA?

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *