Osoby odchudzające bardzo często wspomagają się rozmaitymi tabletkami odchudzającymi. Niestety przy tak olbrzymim popycie nie łatwo trafić na bezpieczne i faktycznie skuteczne pigułki. Instensywne badania biologiczno-chemiczne pozwoliły odkryć właściwości substancji chemicznej, z którą stykamy się każdego dnia. Związek ten występuje w suszonych śliwkach, pokrzywie czy ziarnach kawowca. Mowa o kwasie chlorogenowym i rewolucyjnych tabletkach na odchudzanie CGA800.

Co to jest kwas chlorogenowy?

Kwas chlorogenowy  to organiczny związek będący estrem kwasu kawowego i chinowego o silnych właściwościach antyutleniających. Jego cząsteczka składa się z 16 atomów węgla, 18 atomów wodoru oraz 9 atomów tlenu, więc jego masa molowa wynosi dokładnie 354,31 gm/mol. W spisie związków chemicznych można odnaleźć go pod numerem CAS 327-97-9 Kwas chlorogenowy (CGA) można odnaleźć przede wszystkich w zielonych ziarnach kawy, które nie były poddane obróbce termicznej, ponieważ ten polifenol jest wyjątkowo nietrwały w wysokiej temperaturze.

Jakie właściwości ma kwas chlorogenowy (CGA)?

Ten naturalny polifenol jest przede wszystkim silnym przeciwutleniaczem, który cechuje się wysoką zdolnością neutralizacji wolnych rodników. Dodatkowo ma silne właściwości przeciwzapalne, ponieważ neutralizuje groźne bakterie, wirusy i grzyby.  Wpływ kwasów fenolowych na drobnoustroje zbadano na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dokładną charakterystykę kwasów fenolowych można przeczytać w rozprawie doktorskiej powstałej na wyżej wspomnianym Uniwersytecie.

Dlaczego CGA800?

Naukowcy amerykańscy w swoich niezależnych badaniach naukowych wykazali, że kwas chlorogenowy silnie przyspiesze spalanie tkanki tłuszczowej oraz ogranicza jej akumulowanie (link). Jednak, aby zaobserwować efekt uzyskany w badaniach ustalono, że optymalna dawka kwasu cholorogenowego powinna wynosić 800 mg. Nie jest możliwe dostarczenie takiej dawki polifenolu bezpośrednio z ziaren kawy. Dlatego naukowcy izolują związek laboratoryjnie. O innowacyjnych metodach wydzielania kwasu chlorogenowego, takich jak ekstrakcja z hydrolizą, ekstrakcja wodą w stanie nadkrytycznym czy chromatografia kolumnowa możesz poczytać w tym artykule naukowym. Metody izolacji pozwoliły na stworzenie wysoko stężonego koncentratu kwasu chlorogenowego w kapsułce – tak powstały przełomowe tabletki na odchudzanie CGA800. Stosowanie kapsułki 1-2 razy dziennie pozwala na szybki spadek tkanki tłuszczowej, bez konieczności stosowania diety. Jest to możliwe dzięki hamowaniu absorpcji glukozy we krwi. O dokładnym przebiegu procesu możesz przeczytać na stronie foodprocessing.com

23 lat Mieczysław Adamczyk specjalista w dziedzinieInstruktor Terapii Uzależnień: Wykształcenie zdobyte: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wspaniała znajomość rodzinnego miasta Poznań

Znajdziesz ciekawe informacje

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *