Dieta somatotyp osób –

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Diety artykułu somatotyp człowiekaOceń

Niektórzy chcą schudnąć, inni, w końcu zdobyć kilka kilogramów. W końcu, wszyscy zazdroszczę tym, którzy nie koniecznie, że to mezomorfikom. Fakt, że mamy budynek ciała w dużej mierze zależy od naszej genetyki. Niektóre pytania nie da się przeskoczyć. Grubość kości, temperatura ciała, hormony, to pytanie jest bardzo indywidualne dla każdego z nas, i mogą stać się naszym atutem, jak pięta Achillesa. Jednak ważne jest, aby znać swoje somatotyp. Z tego powodu, oczywiście, łatwiej będzie podjąć odpowiednie środki w jedzeniu, a także plan treningowy.

[#]

Spis treści

Dieta dla ektomorfika

Pierwszy ektomorfik-to człowiek, który zawsze płaski. Jej metabolizm działa bardzo skutecznie. Mówi się o nich, że są chudzi, jak przecinki. Pewnie większość ludzi zazdrości, bo oni mogą sobie pozwolić na o wiele grzeszków żywieniowych i nie im zaszkodzić, to ich sylwetka. Jednak, gdy ektomorfik długo, aby wziąć go z jedzeniem śmieciowym jest wyhoduje tzw. piwny brzuch. Tkanka tłuszczowa powstaje w żołądku, a reszta ciała będzie trwać stosunkowo cienka. Kiedy człowiek chce zwiększyć swoją masę mięśniową nie małe problemy. Zazwyczaj ten typ figury nie obchodzi chudnięciem, a mianowicie przybiera na wadze.

Następnie trzeba będzie gwałtowny wzrost liczby decyzji w żywności, ale i powinny być wybierane z głową produktów. Zasada, między 60 i 80 kalorii na kilogram masy ciała. Jak widać, jest to dość dużo i w przypadku innych somatotypów oznaczać będzie wzrost bardzo dużo tłuszczu. Jednakże, jeśli takie ektomorfik chce zwiększyć swoją masę mięśniową, musisz polegać przede wszystkim odpowiedniej jakości białka. Jego posiłki powinny składać się z jaj, chude mięso (najlepiej drobiowe), twarogu itp. ważne jest, aby ostatni posiłek przed snem ma białko, tak jak ektomorfika podczas snu następuje znaczne spożycie właśnie białka. Oczywiście, nie możemy zapominać o węglowodany złożone. Również wszelkiego rodzaju ciemne pieczywo, kasze, brązowy ryż, są najbardziej odpowiednie.

Dieta dla endomorfika

Endomorfik-to człowiek, który jest najbardziej narażony na otyłość. Metabolizm należy do najszybszych, kości grube, a cała sylwetka przypomina hit i masywny owalny. W ich przypadku ważne jest, aby przestrzegać diety niskokalorycznej. Z powodu wolnego wymiany ważna jest pomoc z zewnątrz do jego przyspieszenia. Do tego trzeba umieścić na dietę, składającą się z małych, ale częstych posiłków. Oczywiście endomorficy, w końcu, nie może pozwolić sobie na jedzenie przetworzonej żywności, cukru i innych węglowodanów prostych. Taka żywność będzie natychmiast gromadzić się w kształt oponki na brzuchu.

Dieta dla mezomorfika

Tutaj sprawa jest dość prosta – to somatotyp bliżej do ideału, i naprawdę nie wymaga wiele wysiłku idealna figura. Pamiętaj, aby pamiętać, aby zapewnić odpowiednią ilość białka i węglowodanów w organizmie. Te dwa elementy są kluczowe dla rozwoju masy mięśniowej. Ponadto, należy postawić na surowe warzywa i owoce pobudzają metabolizm i po prostu przydatne dla organizmu.

Powiązane artykuły

Alkaliczna dieta, Aby pozbyć się kwasu mlekowego i cholinę…widokiem 437Jeść gluten, czy nie? Cała prawda o modzie na pośladków…poglądy 501Wszystko co musisz wiedzieć o błonnikuviews 461Dieta lub ćwiczenia – co daje więcej korzyści?585 wyświetleń

Κοινοποιήστε:

Κάνε jak στο:

LikeΦόρτωση…

Σχετικά

O Marzena Wielgus 128 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*