Jest gluten, czy nie? Cała prawda o modzie glutenu –

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jest gluten, czy nie? Cała prawda o modzie artykuły bezglutenowe freeOceń

Gluten-to nic innego jak białko pochodzenia roślinnego. Znajdziemy go przede wszystkim w zbożach takich jak pszenica, żyto, owies i jęczmień. To jedyna informacja, która nie budzi wątpliwości. Gluten, jak się okazało, stała się kością niezgody w świecie naukowców i lekarzy, i zwykłych śmiertelników. Ma prawdopodobnie tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Brakuje każdej ze stron, twarde argumenty na poparcie swojej wersji. Jednak, gdy stoi on na stronie tej konfrontacji, ma się wrażenie, że spór wzrosła do bardzo wysokiej rangi, i każda ze stron nadaje się do tego tematu, zbyt emocjonalne. Prawda, niestety, wydaje się, że już nie chodzi o to, aby uzyskać wiarygodne odpowiedzi na pytanie o to, glutenu jest zdrowy, czy nie.[#]

Będzie na pewno na drugi plan, po tym, jak biznes związany z bezpłatny jedzenie glutenu stał się tak potężny. To chyba trochę zaczyna przypominać słynny wmawianie ludzi na firmy tytoniowe, że papierosy nie są szkodliwe. Lub cukrowni, które produkowali badania, które wykazały, że dla ludzi otyłych tłuszcz, a nie tylko cukier. Gdzie duże pieniądze tam wielki przekręt. Niestety, w każdym środowisku i w każdej branży, jest czarna owca, która dla zysku chętnie sprzedają swoje pseudo-naukowe teorie ludziom. Jednak nie jest to konieczne, aby dostać się bliżej na temat wpływu glutenu na naszą sylwetkę i zdrowie.

Co to jest celiakia i jak to wpływa na gluten?

Cała ta dyskusja na temat wpływu glutenu na zdrowie i organizm zaczął od tego, że zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę, jak celiakia. Wada ta dotyczy mniej niż jeden procent ludności świata. Choroba polega na tym, że organizm niewłaściwie reaguje na spożycie glutenu. To prowadzi do odchyleń składników odżywczych i powoduje uszkodzenie kosmki jelitowe. Celiakia-jest to nieprzyjemna choroba, która jest niebezpieczna dla życia pacjenta. W takich przypadkach, wręcz przeciwnie, należy przerwać przyjmowanie glutenu i przestrzeganie odpowiedniej diety.

Jednak nie tylko chorzy na celiakie zmuszony pozbyć się menu bez glutenu. Do tej grupy należą także osoby z nietolerancją tego białka, a także osoby, które mają alergię na niego. Jednak, aby ustalić, czy jeden z tych opcji nas nie dotyczy, to należy udać się do lekarza w celu odpowiednich badań. Jedynym sposobem, aby potwierdzić lub obalić nasze przepuszczeniom. Poza tym, jest jeszcze coś takiego jak nietolerancja organizmu laktozy, które mogą być pominięte, ponieważ skupimy się tylko na glutenie.

Zjeść czy nie zjeść?

Jeśli nie należysz do grona pacjentów z tymi dolegliwościami nie trzeba się martwić zbyt dużo spożycie glutenu. Dzięki niemu chleb lub makaron, które jemy, są pyszne. Jednak trzeba zwrócić uwagę, nie jest związana z dodatkami glutenu, tylko pszenica. Teraz, biały chleb i inne wyroby tylko pełnoziarniste zawierają dużo cukrów prostych. I zjadanie nadmiernej ilości tego składnika prowadzi do nadwagi. Niestety, cukier największym wrogiem smukłą sylwetkę i dobre samopoczucie, niż glutenu. Dlatego, zanim z powrotem na półkę, zaczynasz myśleć, że umieścić w koszyku towar z napisem Bez glutenu, czy nie, lepiej sprawdzić, ile każdy z nich zawiera cukier.

Powiązane artykuły

Wszystko, co musisz wiedzieć o błonnikuviews 461Ile należy jeść w ciągu dnia?widok 267Gładka skóry, dzięki diecieviews 600Dieta alkalicznych pozbyć się kwasu mlekowego i cholinę...437 odsłon

Κοινοποιήστε:

Κάνε jak στο:

LikeΦόρτωση...

Σχετικά

O Marzena Wielgus 123 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*