Postanowienia noworoczne

Wraz z wybiciem północy w Sylwestra – jak co roku – tradycyjnie lampką szampana świętujemy powitanie Nowego Roku, składając sobie nawzajem życzenia oraz myśląc o własnych postanowieniach noworocznych. Chociaż często zastanawiamy się nad sensem nakładania sobie nowych nakazów i zakazów, które rzadko kiedy zostają spełnione, to jednak praktycznie każdy z nas stawia sobie cele na kolejne lata życia. Dlaczego? Mało kiedy spełniamy później swoje postanowienia noworoczne, co nie zmienia faktu, że uwielbiamy je sobie narzucać. Jak jednak dokonać tego i zrealizować założone cele na kolejny Nowy Rok? Należy przede wszystkim realistycznie ocenić swoje możliwości i – co najważniejsze – nie stawiać sobie za wielu wygórowanych postanowień. Ponadto każde z nich bardzo dobrze sobie przeanalizować i rozłożyć w czasie, aby konsekwentnie dążyć do realizacji swoich założeń. Poniżej zostaną przedstawione najpopularniejsze postanowienia noworoczne oraz rady, jak skutecznie spełnić dane sobie obietnice.

Rzuć palenie

Jeżeli jesteś nałogowym palaczem, to z pewnością prędzej czy później postanowisz zerwać ze swoim nałogiem. Jak wiadomo, palenie papierosów jest bardzo szkodliwą rozrywką, która przynosi ogromne spustoszenia w płucach oraz prowadzi do ich schorzeń poważnie zagrażających życiu. Wystarczy wspomnieć chociażby o zwiększeniu ryzyka zachorowania na nowotwory układu oddechowego spowodowane niebezpiecznymi substancjami zawartymi w dymie tytoniowym. Również narażamy innych na tzw. bierne palenie, które jest równie szkodliwe. Ponadto papierosy wytwarzają intensywny i nieprzyjemny zapach, który odrzuca postronne osoby. Jednak dla nałogowego palacza rzucenie tego nałogu nie jest łatwe. Jednak można prosto ułatwić sobie zrealizowanie powyższego postanowienia noworocznego, kiedy zaopatrzymy się w specjalne preparaty typu Nicorette. Ich działanie polega na tym, iż stopniowo uwalniają uzależniającą farmakologiczną nikotynę do organizmu, dzięki czemu nie czuje się potrzeby nagłego zapalenia papierosa i można ograniczyć ich palenie. Do wyboru spośród produktów Nicorette są m.in. trzy rodzaje gum (wybielająca Nicorette Icy White Gum, Nicorette Fresh Fruit Gum o smaku owocowym oraz Nicorette Fresh Mint Gum z orzeźwiającą miętą) lub miętowe tabletki do ssania Nicorette Freshdrops, które zmniejszają głód nikotynowy.

Rzuć zbędne kilogramy

Marzeniem każdej kobiety jest zgrabna sylwetka, którą zachwycać się będą mężczyźni, a zazdrościć – przyjaciółki. Gwarantem utrzymania szczupłej figury jest przede wszystkim szybka przemiana materii, która pozwala na spalanie zbędnych kalorii oraz ograniczenie lub całkowite unikanie kalorycznych potraw i produktów. Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia i potrzebują dodatkowych wyrzeczeń żywieniowych w postaci specjalnej diety, aby wypracować sobie ładną sylwetkę. Dietę najlepiej ustalić z profesjonalnym dietetykiem, który dopasuje ją do nas indywidualnie. Aczkolwiek konsekwentne przestrzeganie zaleceń żywieniowych warto uzupełnić odpowiednimi codzienną aktywnością fizyczną w postaci przeróżnych ćwiczeń modelujących problemowe partie ciała. Dzięki nim efekty staną się szybko zauważalne. Również zawsze można wspomóc się preparatami odchudzającymi typu Asystor Slim, Bio-Cla Duo, Bodyline+ bądź Edixal.

Popraw swoje wyniki w pracy i w nauce

Kto z nas nie pragnie być perfekcjonistą we wszystkich dziedzinach życia? A przy tym wszystkie czynności wykonywać w ekspresowym tempie, szczególnie w szkole lub w biurze? Chcemy jak najwięcej wiedzieć i nauczyć się niezbędnych umiejętności, które zdecydowanie ułatwią nam życie. Nauka gwarantuje nam wiedzę, którą później wykorzystujemy w pracy. Już od czasów szkolnych chcemy być najlepsi i mieć jak najlepsze wyniki w nauce, co następnie przedkłada się na pracę w wymarzonym zawodzie. Kompletne i na wysokim poziomie zdobyte wykształcenie jest szansą na spełnienie swoich zawodowych marzeń. Jak zatem poprawić swoje wyniki w nauce i pracy? Bardzo dużo zależy od codziennego jadłospisu, który powinien być bogaty w jedzenie zawierające duże ilości magnezu, witamin B6 i E oraz lecytynę, które znakomicie poprawiają pamięć i koncentrację. Jeżeli nasza dieta jest w nie uboga, to od razu pojawiają się z nimi problemy. Dlatego niedobory powyżej wymienionych mikroelementów można uzupełnić suplementami diety. Dla przykładu preparat Magne-Balans dostarczy Tobie niezbędny magnez, potas oraz kwas asparaginowy, które zaleca się przy zmęczeniu, stresie oraz złej koncentracji. Lecytynę można odnaleźć w kapsułkach producenta leków Walmark, a także w płynie Biovital Pamięć, który dodatkowo uzupełni niedobory witaminy B6 i E. Ponadto idealnym preparatem wspomagającym pamięć i poprawiającym koncentrację jest Pamicon z wyciągiem z korzenia z żeń-szenia, liści mate oraz brahmi.

Opanuj nerwy

Wiele razy składałaś/eś już sobie obietnicę, że przestaniesz się tak wszystkim przejmować? Powszechnie wiadomo, że stres wpływa negatywnie na nasze zdrowie, gdyż prowadzi do powstania różnych schorzeń i chorób. Jednak współczesne życie w pośpiechu wcale nie pomaga w pozbyciu się stresowych sytuacji, wręcz przeciwnie – wciąż generuje nowe. Jak sobie z nimi radzić i nie zwariować? Spróbujmy każdego dnia zorganizować sobie choć trochę czasu wyłącznie dla siebie. Po przyjściu z pracy nie włączajmy od razu laptopa, aby sprawdzić nowe wiadomości, Facebook’a czy komunikatory. Schowajmy głęboko w szafie komórkę, a najlepiej ją wyłączmy. Obecna technologia sprawia, że jesteśmy dostępni dla innych 24 godziny na dobę przez cały tydzień. Warto od tego odpocząć, aby zregenerować siły oraz zrelaksować ciało oraz duszę, dzięki czemu ograniczymy wpływ stresu na nasz organizm. Zróbmy coś miłego dla siebie i pielęgnujmy własne zainteresowania. Jeżeli jednak mimo to, jesteśmy często skazani na życie w stresie, spróbujmy znaleźć bezpieczny i odpowiedni dla nas środek farmakologiczny, które pomoże nam w sytuacjach stresowych. Łagodne stany niepokoju oraz napięcia nerwowego zlikwiduje Tonaxinum Forte, stargane nerwy uspokoją tabletki Kalms. Natomiast zasypianie ułatwi Neopersen. Gdy czujemy ciągłe zmęczenie, dokuczają nam kurcze mięśni, miażdżyca czy choroby serca warto rozważyć suplementację codziennej diety preparatu Asparaginian Magnezu Potasu.


29 lat Grażyna Górska pracuje jakoHigienistka Dentystyczna:Praca na uczelni - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wspaniała znajomość rodzinnego miasta Szczecin

Odkryj mój świat

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *