W obecnych czasach żyjemy w pośpiechu. Niestety w tej ciągłej bieganinie zapominamy o tym, iż stopy również potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i odpoczynku. Niestety na skutek wielu czynników zarówno zewnętrznych, jak i genetycznych dochodzi do wielu deformacji stóp. Najczęstszą deformacją stóp ostatniej dekady są halluksy. Czym wobec tego jest halluks?

Halluks jest to inaczej paluch koślawy. Schorzenie to najczęściej jest wynikiem noszenia nieodpowiedniego obuwia: zbyt ciasnego, za wysokiego lub o ciasnych noskach. Zbyt wysoki obcas powoduje za duże obciążanie przodostopia, natomiast wąski przód powoduje nieodpowiednie ustawienie palucha. Jeżeli takie ustawienie stopy trwa zbyt długo, dochodzi do trwałych deformacji palucha. Zaburzona zostaje cała biomechanika stopy, a paluch nie jest już zbyt silnym punktem podparcia w czasie chodu. Osłabione zostają wszystkie struktury stabilizujące stopę i pojawia się stan zapalny torebki stawowej. Ten dłuższy stan prowadzi z kolei do bólu oraz powstawania zmian zwyrodnieniowych.

W sytuacji, kiedy dojdzie do deformacji, niezwłocznie należy działać. W tym celu posłuży najnowszy produkt o nazwie Valgus Pro. Działanie tego produktu polega na korygowaniu deformacji dużego palca u stopy.

Jakie korzyści może przynieść Valgus Pro?

 1. Zmniejsza dolegliwości bólowe.
 2. Likwiduje i zapobiega ponownemu powstawaniu odcisków.
 3. Może być wykorzystywany na każdym etapie choroby.
 4. Specjalnie skonstruowany separator przytrzymuje duży palec stopy w odpowiednim ułożeniu, nie pozwalając mu podczas chodzenia na odchylanie.
 5. Ponadto, jeżeli doszło już do pewnych zmian zwyrodnieniowych, Valgus Pro powoduje ponowne przywrócenie równowagi fizjologii stopy.

Czym wobec tego jest ten innowacyjny sposób Valgo Pro?

Jest to nowoczesny, posiadający same zalety produkt, który powstał na podstawie opinii publicznej. Przeprowadzono badania, w których ankietowani wymieniali, jakie według nich są najbardziej uciążliwe dolegliwości. Z sondażu wynikało, iż 80% osób badanych cierpi, z powodu jak to określali powstałej z boku palucha bolesnej kostki. Owa kostka przez naukowców określona została, jako halluks. W tej sytuacji opracowano najnowszy separator palucha Valgus Pro. Nieprzeciętność tego produktu polega na tym, iż Valgus Pro posiada tylko same zalety, żadnych wad. Spośród licznych zalet można wymienić, takie jak:

 1. Uniwersalność
 2. Idealnie przylega do stopy, dzięki czemu nie rzuca się w oczy, nosząc np. sandały.
 3. Powstał z elastycznego i miękkiego materiału, przyjemnego w dotyku.
 4. Zabezpiecza skórę przed otarciami, czy powstawaniem odcisków.
 5. Materiał, z którego powstał produkt, jest w 100% hipoalergiczny, czyli nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.
 6. Powoduje prawidłowe ustawienie palców stopy. Dzięki czemu odseparowuje nachodzące na siebie palce.
 7. Może być stosowany w każdym stadium deformacji stawu.
 8. Może być stosowany w każdym rodzaju obuwia.

W jaki sposób użytkować?

 1. Należy umyć i dokładnie wytrzeć stopy do suchości.
 2. Wsunąć delikatnie separator między paluch, w taki sposób, aby przylegał całkowicie do zewnętrznej strony halluksa, ma służyć, jako ochrona.
 3. Separator należy myć w letniej wodzie bez dodatku detergentów i zostawiamy do wyschnięcia.
 4. Przed ponownym użyciem produkt musi być suchy.

Przeciwwskazania:

 1. Przy problemach z krążeniem skontaktuj się z lekarzem.
 2. Przy bólu, podrażnieniach skóry, czy tym podobnych dolegliwościach zaprzestań stosowanie.
 3. Nie wolno stosować separatora na otwarte rany, czy otarcia skóry.
 4. Nie jest to produkt przeznaczony dla dzieci.

Co użytkownicy sądzą na temat Valgus Pro?

Marta z Sanoka

Ten korektor spełnił w 100% moje oczekiwania. Jest on idealnie wyprofilowany, dzięki czemu nie przeszkadza w poruszaniu się, a przy tym spełnia swoje zadanie. Bardzo polecam, gdyż jest to doskonały produkt!

Mariola z Karkowa

Ja polecam Valgus Pro, gdyż jest to zarówno klin, jak i osłona na halluks w jednym. Ten produkt jest bardzo pomocny podczas codziennego chodzenia. Wykonane jest z bardzo miękkiego na zasadzie żelu materiału, który nie odparza. Bardzo dobrze przylega do stopy, a dodatkowo osłania kość przed otarciami. Produkt jest w przystępnej cenie i bardzo skuteczny.

Ewa z Malborka

Nie wiem jak inne osoby, ale ja mogę opisać swoje doświadczenie, które jest bardzo pozytywne. Mam halluks, który jest praktycznie niewidoczny, ale za to bardzo bolesny. Nie mogłam chodzić w żadnych butach. Nawet miałam problem w noszeniu balerin, a aktualnie dzięki Valgus Pro żyję normalnie. W końcu mogę nosić wszystkie rodzaje butów, bez bólu.

Marek z Lublina

Z halluksami borykam się od dawna. Na początku byłem przekonany, że jeśli ta kość wychodzi, to jest to normalne. Jednak w sytuacji, kiedy zaczął się ból, zakupiłem pierwsze wkładki. Niestety mój stan się pogorszył. Testowałem wiele różnych produktów i dopiero Valgus Pro spełnił moje oczekiwania. Dlatego polecam ten produkt.

43 lat Renata Urbańska wykonuje zawódSpecjalista Terapii Uzależnień:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Warszawa

Odkryj mój świat

By Renata Urbańska

43 lat Renata Urbańska wykonuje zawódSpecjalista Terapii Uzależnień:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Warszawa

Odkryj mój świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *