Wszystko, co musisz wiedzieć o błonniku –

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Wszystko, co musisz wiedzieć o artykule błonnikuOceń

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z artykułu o zdrowym odżywianiu lub słuchając wypowiedzi dietetyk, co zapewne wiesz, że włókna są bardzo ważne i Twoje ciało potrzebuje. Od tego czasu słowo to było na ustach zwolenników zdrowego stylu życia, ale spożywać włókna coraz częściej zwracają się do lekarzy. W takim razie, po co te wszystkie włókna są tak ważne, a ja muszę go zjeść? Doczytał do końca, i odkryjesz tajemniczą siłę włókna, a dowiesz się o nim kwintesencja.

Co to są bakterie?Błonnik-błonnik, zazwyczaj pochodzenia roślinnego. Wszelkie produkty odzwierzęce nie mają tej substancji. Włókna nie mogą być trawienia przez nasz układ pokarmowy, podczas gdy niektóre ze składników, które rozpuszczają się w wodzie. Błonnik ma wiele zalet, takich jak zapobieganie wielu chorób, lub utrzymać pracę metabolizmu. Zalecane dzienne spożycie błonnika wynosi od 20 do 40 gramów.

W skład tego obszaru wchodzą włókna polisacharydowe substancje – celulozy, hemicelulozy, gumy, pektyny, woda i niepolisacharydowym (ligniny).

Spis treści

Dlaczego trzeba dostarczyć organizmowi z włóknem?

Pierwsze pytanie, które należy wspomnieć, to to, gdzie znajdziemy dużo błonnika. Z tego powodu, że низкоуглеводные nasze kroki kierujemy w stronę ziarna, zboża i produkty itp., a także surowe warzywa i owoce są duże. Zasada jest taka – im mniej przetworzone jedzenie, tym więcej w niej błonnika.

Ilość błonnika w produkcie na 100 g:

Błonnika zalecane w przypadku problemów żołądkowo-jelitowych, a także jako profilaktyka przeciwko wielu chorób cywilizacyjnych ” cukrzycy, raka jelita grubego i odbytu. Systematyczne spożycie błonnika pokarmowego oraz chroni przed kamieniami nerkowymi, które są bardzo bolesne choroby. Ponadto, zaleca się dla osób, chcących pozbyć się nadmiaru złego cholesterolu, a także chorób układu sercowo-naczyniowego.

Włókna i utrata masy ciała

[#] Dietetycy zgadzają się z tym, że wpływ błonnika na odchudzanie. Błonnik doskonale stymulują przemianę materii, a to, z kolei, jest jednym z głównych czynników regulujących ciężar. Jeśli przemianę materii w zwolnionym tempie kilku składników, po prostu zaczyna unosić, tworzenie tkanki tłuszczowej. To się nie stanie, jeśli ilość spożywanych dość szybko przechodzi przez nasz układ pokarmowy, pozostawiając tylko to, co najlepsze w wystarczającej ilości.

Włókna, z powodu tego, co związane z wodą, zaczyna puchnąć, dzięki temu po spożyciu pokarmów bogatych w błonnik, będziesz czuć się sytym o wiele dłużej, niż po zjedzeniu fast-food. Błonnik również pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn w jelitach, co również ma pozytywny wpływ na wagę.

Kiedy uważaj z błonnik?

Stare powiedzenie głosi, że wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiedniej ilości. Zasada ta ma również zastosowanie do użycia włókna. Jeść go w zbyt dużej ilości na raz może prowadzić do bólu brzucha, a nawet biegunka. Jeśli jesz dużo produktów zawierających błonnik należy również pamiętać o użyciu dużej ilości wody. W przeciwnym razie można spodziewać się zaparcia.

Zalecane leczenie to włókna naturalne, zawarte w produktach spożywczych, a nie suplementów. Istnieje możliwość przedawkowania tych tabletek, co może prowadzić do utknięciem ich układ trawienny, ponieważ, jak już wspomniano, błonnik pęcznieje i zwiększa swoją objętość.

Powiązane artykuły

Dieta i ćwiczenia – co daje więcej korzyści?widok 585Ile należy jeść w ciągu dnia?widok 267Gładka skóry, dzięki diecieviews 600Dieta alkalicznych pozbyć się kwasu mlekowego i cholinę…435 wyświetleń

Κοινοποιήστε:

Κάνε jak στο:

LikeΦόρτωση…

Σχετικά

O Marzena Wielgus 128 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*