Zabiegi na cellulit

[Głosów: 0   Average: 0/5]

W cięższych przypadkach cellulitu może być potrzebna interwencja chirurga plastycznego oraz lekarza dermatologa. Panie, które są odważne mogą poddać się zabiegowi liposukcji, czyli odsysaniu tłuszczu. Sama operacja nie jest zbytnio skomplikowana. Poprzez niewielkie nacięcia wprowadza się pod skórę, w miejscach nagromadzenia tłuszczu, specjalną kaniulę podłączoną do aparatu odsysającego. Cewka ta penetruje, rozdrabnia skupiska tłuszczu, wysysa go i następnie odprowadza do odpowiedniego zbiornika na zewnątrz. Zabieg trwa od 1 do 4 godzin.

Ale za nim się wybierzemy na odsysanie tłuszczu warto sięgnąć po mniej inwazyjne metody walki z cellulitem. Jest wiele metod które przywracają skórze zdrowy wygląd. Jedną z nich jest metoda thermage, oparta na działaniu fal radiowych przywracających skórze właściwy wygląd i prawidłowe krążenie. Metoda ta nagrzewa objętościowo skórę właściwą i tkankę podskórną, równocześnie chłodząc i chroniąc naskórek. Podczas zabiegu dochodzi do ogrzania kolagenu zawartego w skórze właściwej powodując skrócenie jego włókien i odnowę struktury dzięki czemu możemy zmniejszyć obwisłość skóry. Pierwsze efekty są widoczne zaraz po zabiegu a właściwa poprawa następuje po 6 miesiącach.

Można tez skorzystać z lipolizy, która jest nieinwazyjna i nie wymaga nawet znieczulenia. Polega na wstrzykiwaniu w modelowane okolice preparatu z fosfatydylocholiny, substancji otrzymywanej z ziaren soi. Podawanie jej do tkanki tłuszczowej powoduje rozpad trójglicerydów Zazwyczaj wystarczają 2-4 sesje.

Jednym z najważniejszych elementów terapii są masaże. Masaż pobudza krwiobieg i przepływ limfy w skórze dzięki czemu staje się ona dużo gładsza i lepiej ujędrniona. Jednym z takich zabiegów jest endermologia czyli masaż powodujący zasysanie tkanki tłuszczowej. Zbieg ten poprawia ukrwienie tkanek i drenuje nadmiar płynów.

Z metod naturalnych najlepsze są zbiegi z zastosowaniem błota mineralnego, alg i soli, co zwalcza nie tylko cellulit ale i również rozstępy, pobudza krążenie i przyspiesza naturalne wydalanie substancji szkodliwych z organizmu. Okłady z błota np. algi guam wspomagają naturalna regeneracje komórek, utrzymują właściwe nawilżenie skóry i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*